INFO

     Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie, działająca przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie, powstała w 1998 roku. Jej współzałożycielem a zarazem pierwszym kapelmistrzem był Józef Maziarz. Od stycznia 2000 roku dyryguje nią Urszula Szkucik-Jagiełka. Prezesem jest Stanisław Hamerlak. 

     Przez cały okres istnienia orkiestra bierze udział w życiu artystycznym regionu, swoją grą uświetnia uroczystości państwowe i kościelne. Koncertuje również poza granicami kraju. Występowała w Niemczech, na Słowacji, we Włoszech i Francji. Ważnym wydarzeniem dla orkiestry był udział w 77 Festiwalu „Cytryn i Pomarańczy” w miejscowości Menton we Francji a także na Festiwalu Kwiatów w San Remo we Włoszech.

     Orkiestra uczestniczy w wielu konkursach i przeglądach orkiestr dętych, zajmując czołowe miejsca. W swoim dorobku posiada sporo cennych nagród. Na stałe współpracuje z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej „Art.” w Czechowicach-Dziedzicach, tworząc młodzieżową orkiestrę Con Fuoco Band.                                                     

     Ogromną uwagę przywiązuje się również do szkolenia młodych adeptów muzyki, którzy systematycznie zasilają szeregi orkiestry. Bogaty i zróżnicowany repertuar - od muzyki marszowej, filmowej, rozrywkowej po muzykę klasyczną - jest wynikiem systematycznej i twórczej pracy całego zespołu.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now